przejdź na stronę główna bauschdental.eu powrót do strony głównej
bausch sklep internetowy
       


Poznajmy się


Prawidłowe fizjologiczne odtworzenie powierzchni okluzyjnej jest priorytetem podczas pracy każdego lekarza i technika dentystycznego. Już niewielkie przedwczesne punkty kontaktowe w zakresie około 20 u mogą spowodować zakłócenia czynnościowe, które W większości przypadków doprowadzają z czasem do bólu (Syndrom TMJ). Należy mieć na uwadze fakt, że zależności na powierzchniach okluzyjnych przy każdej choćby najmniejszej ingerencji zmieniają się. Dlatego też regularna kontrola statyczna, czynnościowa jak i sprawdzenie kontaktów zębów przeciwstawnych należy do podstawowych wymagań w stomatologii zachowawczej.

Od 1953 roku firma Dr Jean Bausch KG produkuje specjalistyczne materiały artykulacyjne, których celem jest możliwie najdokładniejsze odtworzenie powierzchni żującej. Założyciele firmy, stomatolodzy dr. Jean Bausch i dr. Hans Bausch już bardzo wcześnie zauważyli konieczność opracowania kalki artykulacyjnej wrażliwej na siłę nacisku. Kalki, która potrafiłaby przedstawić różne siły żucia np. za pomocą zróżnicowania ilości pozostawionego na zębach barwnika. Niniejsza zasada progresywnych odcieni barwy jest nadal jedną z ważniejszych metod sprawdzania punktów kontaktowych.

Inną ważną kwestią, która zainteresowała rodzinę Bausch była zmienność powierzchni okluzyjnej pod kątem materii. Rzadko się zdarza, aby ciągłość powierzchni okluzyjnej zapewniała naturalna tkanka zębowa. Zwykle pojawiają się inne materiały naprawcze takie jak kompozyty, stopy metali czy ceramika. Każdy z tych materiałów posiada inną gładkość a co za tym idzie różne powinowactwo do barwnika. Dlatego też Bausch do produkcji materiałów artykulacyjnych oprócz różnej grubości papieru wykorzystuje wiele różnych surowców takich jak folie poliestrowe, metaliczne, jedwab, gumę i oczywiście sam barwnik w postaci płynnej oraz w aerozolu.

Dodatkowym utrudnieniem dla materiałów artykulacyjnych jest ślina, która zwilża kontrolowaną powierzchnię zębów. Wszystkie substancje barwiące skomponowane przez naszą firmę są hydrofilne i często w swoim składzie posiadają dodatkowe substancje transportowe, które ułatwiają odwzorowanie. W ofercie firmy Bausch znajdują się specjalistyczne produkty przeznaczone do kontroli wszystkich typów materiałów, z którymi w praktyce spotyka się lekarz oraz technik dentystyczny.

Jednym z większych wyzwań było opracowanie cieniutkiej folii artykulacyjnej, posiadającej wyraźnie polepszone własności przenoszenia barw. Nasze nowe folie kontrolne pokryte są unikatową mieszaniną barwników, które posiadają właściwości hydrofilowe dzięki czemu o wiele lepiej wybarwiają się na gładkich powierzchniach. Dodatkowo dzięki zastosowaniu specjalnych uszlachetniaczy zlikwidowaliśmy problem statystycznego elektryzowania się powierzchni.

Jako jeden z wiodących producentów na świecie oferujemy bardzo szeroki asortyment różnych kalek artykulacyjnych i folii okluzyjnych o różnych grubościach, kształtach i kolorach. Wszystkie artykuły produkowane są zgodnie z europejskimi zaleceniami dla wyrobów medycznych oraz są stale badane przez nasz dział kontroli jakości. Surowce stosowane do produkcji są całkowicie obojętne fizjologicznie i spełniają wymagania norm dla środków spożywczych i kosmetycznych oraz medycznych.

Chcielibyśmy złożyć szczególnie serdeczne podziękowania naszemu nauczycielowi i założycielowi firmy, doktorowi Hansowi Bausch za jego życiowe dzieło. Niestety nie doczekał się ukończenia naszego nowego zakładu produkcyjnego, ponieważ zmarł jesienią 1998 roku w wieku 70 lat. Doktor Hans Bausch dzięki swoim pomysłom i wizjom przyczynił się do produkcji nowoczesnych produktów do kontroli okluzji. Chcemy kontynuować te tradycje poprzez wprowadzanie innowacji i pielęgnowanie produkcji.

Niniejsza witrynę chcielibyśmy skierować przede wszystkim do użytkowników naszych produktów. Mamy nadzieję, że ułatwi ona w wyborze odpowiedniego materiału kontrolnego.
Bausch ® 2000 - 2007
Dr. Jean Bausch KG Bausch Dental
Dentistry Group Polska ® Wszelkie prawa zastrzeżone 2000-2007
wykonanie: greenlemon.pl